` . Turqi: Ndërpritet ndeshja, arbitri, lojtarët, tifozët e policët çelin iftar (VIDEO) - TV-SHENJA

Turqi: Ndërpritet ndeshja, arbitri, lojtarët, tifozët e policët çelin iftar (VIDEO)

Një skenë unikeu shfaq në mes të lojës mes Konyaspor dhe Akhisarspor në Turqi, pasi ajo u ndëpre nga arbitri me qëllim që të çelej iftar.  Të gjithë ishin me agjerim, që nga futbollistët, tifozët dhe efektivët policorë. Madje dhe vetë arbitri.

Ndaj, para se të nisë loja, në hyrje të stadiumit ofrohej ujë dhe ushqime. /tesheshi/

Ne kadar güzel, sımsıcak görüntüler..Konyaspor maçında iftar görüntüleri.Herkes maç esnasında orucunu açıyor; Konyasporlu, Akhisarlı futbolcular, seyirciler, polisler..Şehir oruç tutuyorsa, ruh vardır oradaHer halinde Güzelsin Konya..

Gepostet von Konya am Samstag, 25. Mai 2019