` . Tërmeti në Shkup është ndjerë edhe në Kosovë dhe Serbi - TV-SHENJA

Tërmeti në Shkup është ndjerë edhe në Kosovë dhe Serbi

Në orën 4.08 minuta një tërmet me fuqi prej 4.2 shkallë sipas Rihterit ka dridhur Shkupin qytetin e Shkupit.

Dridhja është ndjerë edhe në pjesë tjera të Maqedonisë. Epiqendra ka qenë mes fshatrave Marinë dhe Haraçinë.

Tërmeti poashtu është ndjerë edhe në Kosovë dhe Serbi.

Postime të Ngjajshme