` . Temperatura deri në 35 gradë celsius - TV-SHENJA

Temperatura deri në 35 gradë celsius

Sot në mëngjes po mban mot me diell dhe i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 5 deri më 13 gradë celsius, ndërsa ato ditore prej 26 deri më 35 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me diel dhe erë të dobët. Temperatura minimale e mëngjesit do të jetë 8, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë 33 gradë celsius.