` . Sulm me thikë në Finlandë, disa të plagosur - TV-SHENJA

Sulm me thikë në Finlandë, disa të plagosur

Të paktën pesë persona, duke përfshirë një grua dhe një fëmijë, u qëlluan me thikë kur një burrë me thikë sulmoi njerëzit në treg në qytetin Turku në Finlandë, raporton AA.

Policia qëlloi burrin i cili në treg kreu sulm me thikë. Qendra e qytetit që ndodhet në bregun jugperëndimor të Finlandës është bllokuar plotësisht.

Mediat lokale raportojnë se disa njerëz janë lënduar. Policia paralajmëroi qytetarët që t’iu shmangen hapësirave pranë tregut.

Postime të Ngjajshme