` . Sot Belgjika e Anglia kërkojnë të bronztën - TV-SHENJA

Sot Belgjika e Anglia kërkojnë të bronztën

Ndeshja për vend të tretë e Anglisë ndaj Belgjikës do të jetë e dyta në këtë turne ndërmjet dy përfaqësueseve. Edhe ndeshja e parë nuk e kishte peshën e një ndeshjeje të zakonshme botërori. Të paktën një pjesë e vlerësimeve ishin të tilla.

Por ndeshja që luhet të shtunën (sot, 16:00) në stadiumin në St. Petersburg është më shumë peshë në garën për “Këpucën e Artë” të botërorit, në mes të Harry Kane të Anglisë dhe Romelu Lukakut të Belgjikës.