` . Skuadra e Guardiolës fiton trofeun e radhës - TV-SHENJA

Skuadra e Guardiolës fiton trofeun e radhës

Manchester City është fituesi i FA Cup. Skuadra e Pep Guardiolës ka mundur me rezultatin e thellë dhe të pastër 6-0 Ëatfordin në mitikun Wembley.

Seria e golave u hap nga David Silva në minutën e 26-të. Më pas, Sterling, De Bruyne, Gabriel Jesus, Sterling dhe përsëri Stërlinga ka mbylur serinë e kësaj goleade.

Kujtojmë që ky është trofeu i 3-të sezonal i Manchester Cityt, pasi më parë kanë fituar Carabao Cup dhe Premier League.