` . Simulohet finalja e Championsit (VIDEO) - TV-SHENJA

Simulohet finalja e Championsit (VIDEO)

Sonte në mbrëmje është finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Real Madrid. Portali i njohur britanik, kanë simuluar finalen, duke bërë dy video-lojëra në FIFA dhe në PES.

Në fundin e 90 minutave, në FIFA Liverpuli fiton 2-1, ndërkohë që që në lojën tjetër në PES Reali fiton në shifrat 2-0. Mbetet të shohim se cila nga versionet e video-lojërave do të ketë më shumë të drejtë. /Koha Jonë/