` . Si duket kur amerikanët hedhin 40 tonë bomba mbi ISIS-in! (VIDEO) - TV-SHENJA

Si duket kur amerikanët hedhin 40 tonë bomba mbi ISIS-in! (VIDEO)

Forcat Ajrore të SHBA bombarduan ishullin Qanus, një fortesë të ISIS, me gati 40 tonë bomba të drejtuara nga lazeri.

Avionët amerikanë F-15 dhe F-35 thuhet se kanë bombarduar një “ishull të infektuar nga ISIS” në mes të lumit Tigri në Irak.

“Kjo është ajo se si avionët F-15 dhe F-35 hedhin 36,000 kilogramë bomba në ishullin e infektuar nga DAESH “, shkroi koloneli Myles B. Caggins në Twitter, duke servirur pamjet e bombardimeve. /tesheshi/