` . Shtyhen në turmë, së paku 15 të vdekur (Foto/Video) - TV-SHENJA

Shtyhen në turmë, së paku 15 të vdekur (Foto/Video)

15 persona kanë mbetur të vdekur dhe 20 të tjerë janë lënduar nga ikja në turmë që ka ndodhur në një stacion hekurudhor  në Mumbai.

Kështu kanë deklaruar zyrtarët indianë, shkruan BBC.

Incidenti në stacionin Elphinstone  që lidh dy linjat lokale të qytetit  u shkaktua nga mbipopullimi dhe shiu i dendur. Personat e lënduar janë dërguar në një spital në afërsi.

At least 15 dead in rush hour stampede at train station in Mumbai

Postime të Ngjajshme