` . SHBA, Meta: Reforma në drejtësi, në fazën e saj përfundimtare – TV-SHENJA

SHBA, Meta: Reforma në drejtësi, në fazën e saj përfundimtare

Kreu i parlamentit Ilir Meta. në kuadër të vizitës që po zhvillon në SHBA, është takuar me zyrtarë të lartë të departamentit të drejtësisë. Meta u prit nga ndihmës-asistenti dhe prokurori i përgjithshëm i SHBA, Swartz.

Kryeparlamentari u bëri me dije zyrtarëve amerikanë se reforma në drejtësi është në fazën e saj përfundimtare dhe shumë shpejt do të miratohet. Meta vlerësoi opinionin përfundimtar të komisionit të ‘Venecias’.