` . Serbët në veri tubohen për të votuar të organizuar në zgjedhje - TV-SHENJA

Serbët në veri tubohen për të votuar të organizuar në zgjedhje

Një numër i madh i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës atu ku sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune, raporton “Zëri.info”.

Kjo mbledhje e tyre është bërë që të votojnë në mënyrë të organizuar në vendvotimin që tashmë është hapur nga ora 8:00 e mëngjesit.

Deri më tani në vendvotimin në shkollën teknike në Mitrovicën e Veriut kanë votuar kreu i Listës Serbe Goran Rakiq si dhe nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq.  /ZËRI

Image

Image

Image

Image