` . Salihasi merr pjesë në Botërorin e Mundjes për kadetë – TV-SHENJA

Salihasi merr pjesë në Botërorin e Mundjes për kadetë

Mundësi shqiptar Aid Salihasi do të prezanton Maqedoninë në kampionatin Botëror për kadetë në stil të lirë në Athinë të Greqisë. Në këtë kampionat Botëror ishte paraparë të merrte pjesë edhe David Mishev, mirëpo ky i fundit pësoi lëndim në këmbë dhe nuk ka udhëtuar për në Greqi.

Ndryshe Salihasi dhe Mishev morën pjesë edhe në kampionatin botëror për kadetë në Sarajevë, ku Aidi ishte në luftë për medaljen e bronztë, ndërsa Davidi regjistroi vetëm një fitore. Kujtojmë që meçi i pari i Salihasit do të jetë të premten.

Faton Zylbehari /SHENJA/