` . Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League – TV-SHENJA

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube.
Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë lojtari i parë në histori që shënon në gjashtë ndeshje radhazi të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve .
Portugezi ka shënuar dy gola në shtëpi dhe udhëtim ndaj Apoel, një në shtëpi dhe udhëtim ndaj Dortmund dhe dy në udhëtim dhe një në shtëpi ndaj Dortmundit, ndeshje e cila po zhvillohet akoma.
Për më shumë, Ronaldo ka barazuar Leo Messin me nga 60 gola në fazën e grupeve, por ka mundësi që ta kaloi, kur kanë mbetur edhe 45 minuta lojë të pjesës së dytë ndaj Dortmundit.