` . Reshjet e mëdha përmbysin Vlorën nuk ngelen të paprekura as Velipoja, Shëngjini e Dhërmia - TV-SHENJA

Reshjet e mëdha përmbysin Vlorën nuk ngelen të paprekura as Velipoja, Shëngjini e Dhërmia

Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa here bie shi.

Lagjja 28 nëntori në këto çaste është nën ujë, gjithashtu reshjet vijojnë të jenë me intensitet të lartë, duke bërë që Vlora të rrezikohet nga përmbytjet.

Ndërkohë dhe në plazhet e Orikumit stuhia ka bërë dëme të konsiderueshme.

Gjithashti ditëve të fundit dëme materiale nga reshjet e dendura janë shkaktuar edhe në Velipojë, Shëngjin e Dhërmi, ku turistët disa prej tyre kanë asistuar edhe vetë në pastrimin e dhomave.