` . Regjistrohen lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2, epiqendra afër Tiranës - TV-SHENJA

Regjistrohen lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2, epiqendra afër Tiranës

Një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës rihter është regjistruar sot në vendin tonë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 13 km nga Shijakut dhe 29 km nga Tirana. Lëkundjet janë ndjerë në orën 10:18 minuta të paradites së sotme.

Kujtojmë se pas dy tërmeteve të forta, të atij të shtatorit 5.8 dhe të 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës rihter.

Në këtë tërmet fatkeqësisht humbën jetën 51 persona, ndërsa qindra të tjerë u plagosën si dhe u shemben qindra banesa.