` . Rama e korrigjon Junckerin gjatë konferencës (Video) - TV-SHENJA

Rama e korrigjon Junckerin gjatë konferencës (Video)

Juncker: Do të mbahen zgjedhjet në Shqipëri, në fund të muajit…prill?

Rama: Qershor.

 Juncker: Po, domethënë, janë në muajin e fundit pas muajit të fundit…
 (Gazetarët qeshin)

Juncker: Ah, po qershor, këto zgjedhje duhet të mbahen, dhe shqiptarët duhet të votojnë.

Lidhur me dehjen e presidentit në largim të KE ka reaguar edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili.

“Zgjedhjet kane mbaruar ne prill.

Cfare zgjedhjesh do te bente ne 30 qershor Edi Rama.

Junker mu ne sy te Rames njofton qe zgjedhjet kane perfunduar qe ne fund te prillit.

Opinioni i tij duhet degjuar me vemendje!!

Kur thote qe zgjedhjet kane perfunduar ne prill do te thote qe kane mbaruar ne prill.

Shiheni VIDEON qe te bindeni e thote Junker me gojen e tij”, shkruan Vasili në postimin e tij.