` . Protestat në Hong Kong, policia qëllon me armë zjarri protestuesit - TV-SHENJA

Protestat në Hong Kong, policia qëllon me armë zjarri protestuesit

Një oficer policie në Hong Kong qëlloi me armë zjarri gjatë protestave të dielën.
Kjo është hera e parë që policia hap zjarr ndaj demonstruesve që prej shpërthimit të protestave në muajin qershor.
Fotografitë e bëra publike në media tregojnë se disa oficerë të tjerë morën shënjë në drejtim të protestuesve të cilët po I qëllonin me shkopinj dhe shufra.
Në një tjetër të parë, policia vendosi top uji kundër protestuesve më herët gjatë ditës.