` . Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media - TV-SHENJA

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett.

 I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell do t’i takojë përfaqësuesit e subjekteve politike në Ambasadën amerikane në Prishtinë.

Pas këtij takimi nuk ka pasur deklarime për media.