` . Përfundon pjesa e parë, Bayern në epërsi ndaj Besiktas – TV-SHENJA

Përfundon pjesa e parë, Bayern në epërsi ndaj Besiktas

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Bayern Munchen dhe Besiktas, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munichut ka kaluar në epërsi ndaj Besiktasit në minutën e 43′ me golin e Thomas Muller.

Një përballje me plot shanse, por edhe me kartona të verdhë madje edhe të kuq. Demagoj Vida i Besiktasit në minutën e 16 ndëshkohet me karton të kuq, ndërsa në minutën e 33 Ricardo Quaresma ndëshkohet me karton të verdhë, ndërsa pesë minuta më vonë në të 38-ën gjyqtari ndcëshkon Lewandowskin e Bayernit me të verdhë.

Besiktas që nga minuta e 16 luan me një lojtar më pak.