` . Parashikimi i motit - TV-SHENJA

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare.

Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa temperaturat maksimale nga 26 deri 37 gradë Celsius.
Në Shkup dhe rethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira ku temperatura maksimale do të arrijë 35 gradë celsius.

Prej sot deri të martën gjatë orëve të pasdites do të rriten kushtet për reshje të shiut të përcjellja me erë dhe stuhi.