` . Parashikimi i motit - TV-SHENJA

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa verilindore e do të fryj një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 13 deri më 22 gradë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 25 deri më 36 gradë Celsius.
Mot i ngrohtë pritet të ketë edhe ditën e premte dhe gjatë fundjavës.