` . Parashikimi i motit - TV-SHENJA

Parashikimi i motit

Moti i ndryshueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar sot në Maqedoni.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri 22 gradë, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 22 deri 33 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 19 gradë, ndërsa temperatura e ditës deri në 32 gradë.