` . Paralajmërohet front opozitar kundër Edi Ramës – TV-SHENJA

Paralajmërohet front opozitar kundër Edi Ramës

Deputetë dhe përfaqësues të forumeve të larta të Partisë Demokratike nuk e përjashtojnë mundësinë e një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Socialiste për Integrim, kundër kryeministrit Edi Rama dhe shumicës që kryeson, por me disa kushte që duhet të plotësohen dhe pranohen nga ana e LSI. Përfaqësuesit e Partisë Demokratike shprehen për Shqiptarja.com se, mirëpresin çdo forcë politike për të bërë opozitës të përbashkët kundër keqqeverisjes, por kërkojnë që PD të ketë rolin e dorës së parë në opozitbërjen. Gjithashtu, sipas tyre, LSI duhet të reflektojnë për rolin e saj negativ gjatë bashkëqeverisjes katërvjeçare me PS, të realizojë një katarsis të vërtete brenda vetes, të fitojë moralin politik, të heqë dorë nga taktikat politike si dhe të japë prova se mbetet një parti opozitare.