` . Pamje nga hoteli ku u vra sulmuesi i Las Vegas (FOTO) – TV-SHENJA

Pamje nga hoteli ku u vra sulmuesi i Las Vegas (FOTO)

Janë publikuar disa pamje të cilat thuhet se tregojnë trupin e vrasësit të Las Vegas, Stephen Paddock, dhe siç duket në to ai ka lënë edhe një shënim. Vrasësi, 64 vjeç, vrau 59 vetë dhe plagosi qindra të tjerë nga dhoma e tij e hotelit në vrasjen më të tmerrshme ndonjëherë në historinë e re të SHBA-ve.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, policët e SWAT “shpërthyen” në dhomën e tij të katit të 32-të dhe u takuan me një skenë të zymtë me 23 armë, municione që e mbushnin dyshemenë dhe Paddockin e vdekur.

Pamjet në dukje u shfaqën duke treguar Paddock të shtrirë i vdekur në dhomën e hotelit, me gjakderdhje nga goja e tij.

Sulmuesi i dyshuar duket se mban një këmishë ngjyrë kafe, pantallona të zeza të zeza dhe një palë dorashka. Me sa duket, ai duket se ka lënë një lloj shënimi në tryezën anësore.

Motivet e Paddock mbeten një mister, me milionerin që nuk ka histori kriminale. Siç shkruajnë mediat, një shënim i lënë nga ai mund të ofrojë të dhëna për arsyet e tij sulmin e tij mbi pjesëmarrësit në një festival.