` . Një tërmet 7.1 ballë godet Indonezinë - TV-SHENJA

Një tërmet 7.1 ballë godet Indonezinë

Një tërmet i fuqishëm me fuqi prej 7.1 ballë sipas Rihterit ka ndodhur sot në provincën Maluku Veriore në Indonezi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Agjencisë së Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës së këtij vendi, epiqendra e tërmetit është rreth 89 kilometra në veriperëndim të fshatit Daruba, në një thellësi prej 120 kilometrash.

Agjencia nuk ka lëshuar alarm për cunami pas tërmetit.

Ende nuk ka raporte për viktima ose dëme eventuale.