` . Napoli mposht Chievon, e çon në Serie B - TV-SHENJA

Napoli mposht Chievon, e çon në Serie B

Napoli ka mposhtur Chievon 1 me 3 në xhiron e 32-të në Serinë A.

Kalidou Koulibaly shënoi dy gola dhe një tjetër e shënoi Arkadiusz Milik. Te Chievo shënoi Cesari.

Në tabelë, Napoli ka 67 pikë në pozitën e dytë, 17 më pak se Juventusi që prin.

Chievo tani matematikisht është në Serie B. Pas 32 ndeshjeve, kjo skuadër ka vetëm një fitore dhe deri tash ka grumbulluar 11 pikë.