` . Mot me diell dhe me temperatura mesatare - TV-SHENJA

Mot me diell dhe me temperatura mesatare

Sot po mban mot me diell dhe me temperatura mesatare. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 celsius e deri në 27 gradë.  Mundësia për reshje të shiut nëpër vender malore do të jetë e madhe kurse kualiteti i ajrit do të jetë i mirë, si pasojë e erës që do fryjë me shpejtësi prej 2 km/h nga jugperëndimi i vendit. Moti gjatë ditëve në vazhdim në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë relativisht i njejtë.