` . Mot i vranët, temperatura prej 0 deri 5 gradë celcius - TV-SHENJA

Mot i vranët, temperatura prej 0 deri 5 gradë celcius

Sot në mëngjes po mban mot i vranët. Gjatë ditës pritet mot me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej -6 deri -2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 5 gradë celcius.