` . Mot i vranët, ndërsa pasdite shi dhe bubullima – TV-SHENJA

Mot i vranët, ndërsa pasdite shi dhe bubullima

Moti paradite në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa në orët e pasdites, do të jetë vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 26 deri në 33 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, paradite me vranësira të ndryshueshme, ndërsa nga mesdita jostabil me shi të rrëmbyeshëm të përkohshëm dhe me bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 17 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të rritet deri në 30 gradë Celsius.