` . Momenti kur dy legjendat e FORMULA 1 rrihen për një parakalim - TV-SHENJA

Momenti kur dy legjendat e FORMULA 1 rrihen për një parakalim

Jo vetëm futbolli ka ato momentet e zënkave mes futbollistëve. Edhe Formula 1, na servir pamje të tilla. Michael Schumacher dhe Ayrton Senna, janë rrahur në  1991, për një parakalim që s’u bë nga ana e brazilianit. Schumacher aso kohe ishte pilot i McLaren, ndersa Senna ishte tek Ferrari. Braziliani është ankuar përse nuk e la gjermani të parakalonte me lehtësi dhe kështu në përfundim të garës, mekanikët janë bërë bashkë që t’i ndajnë.