` . Milloshoski jep detaje nga takimi i liderëve - TV-SHENJA

Milloshoski jep detaje nga takimi i liderëve

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Ai nëpërmjet profilit të tij në fejsbuk ka shkruar se marrëveshja mund të ishte arritur nëse kryeministri Zaev nuk do ishte shumë nervoz për rastin “Zhvatja”. Sipas Milloshoskit, kryeministri ka insistuar që në krye të hetimit të këtij rasti të jetë prokuroja e tani Villma Ruskoska.

Ja postimi i plotë i Milloshoskit: