` . Messi për herë të katërt fiton “Këpucën e Artë” – TV-SHENJA

Messi për herë të katërt fiton “Këpucën e Artë”

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, do të fitojë “Këpucën e Artë” të Evropës për sezonin 2016/2017, raporton Anadolu Agency (AA).

Në fitoren e djeshme të katalunjasve kundër ekipit të Eibar-it, argjentinasi shënoi dy gola dhe u bë i paarritshëm për konkurrentët e tij me 37 gola të shënuar, gjegjësisht me 74 pikë në garën për golashënuesin më të mirë të kampionatit kombëtar në Kontinentin e Vjetër.