` . LSDM pyet Mickoskin nëse u takua me Gruevskin në Budapest - TV-SHENJA

LSDM pyet Mickoskin nëse u takua me Gruevskin në Budapest

Kreu i VMRO-së, Hristian Mickovski nuk duhet që të fshehet por duhet të dalë para qytetarëve dhe për të shpjegojë nëse e ka takuar Nikolla Gruevskin në Budapest, vlerëson VMRO-ja. “Mickoski të mos fshihet pas statuseve të rrjeteve sociale duke u munduar t’i shpëtojë përgjigjeve të pyetjeve që duhen adresuar. Në veçanti, pasi rrëfeu se kishte takuar një prej të dyshuarve në çështjen Zhvatja, të lartpërmendurit Zoki Kiçec. Nuk ka shpëtuar nga e vërteta e Mickoski. Ndërsa, ai pranoi dikur, ju duhet të dilni para qytetarëve dhe të përgjigjeni”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Më tej, LSDM e pyet Mickoskin a e ka takuar ndonjëherë Nikolla Gruevskin në Budapest dhe nëse e ka takuar ndonjë person tjetër në Hungari dhe Slloveni dhe kush është ai. “Mickoski, cila është marrëdhënia juaj me gazetarin nga gazeta italiane. Qytetarët, publiku janë në pritje të përgjigjeve për këto pyetje “, thekson LSDM-ja. /SHENJA/