` . Lëkundje e tokës prej 2.8 Rihter në Dojran dhe Gjevgjeli - TV-SHENJA

Lëkundje e tokës prej 2.8 Rihter në Dojran dhe Gjevgjeli

Një tërmet me fuqi prej 2.8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në Dojran dhe Gjevgjeli.

Siç njoftojnë nga Observatori Seizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup, tërmeti është regjistruar në orën 03:11, epiqendra e të cilit ka qenë në 150 kilometra në juglindje të Shkupit.