` . Kosova ia dorëzon Serbisë dokumentacionin për vrasjen e Ivanoviqit - TV-SHENJA

Kosova ia dorëzon Serbisë dokumentacionin për vrasjen e Ivanoviqit

Kosova i ka dorëzuar Serbisë dokumentacionin për vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, njofton Klan Kosova.

Dokumentacioni i është ofruar Ministrisë së Drejtësisë, përmes Zyrës së EULEX-it në Boegrad.

Sipas agjencisë serbe të lajmeve Tanjug, dokumentacioni përmban një raport të autopsisë dhe një regjistër të hetimit.

Ky material do të përcillet në Prokurorinë për Krimin e Organizuar, ka njoftuar Ministria e Drejtësisë në Serbi.