` . Juventus – Inter, formacionet 2019/20, luftë për titull? - TV-SHENJA

Juventus – Inter, formacionet 2019/20, luftë për titull?

Juventusi dhe Interi parashikohet të jenë dy skuadrat që pritet të zhvillojnë luftë të ashpër për titull gjatë edicionit garues 2018/20 pasi kanë angazhuar trajner me përvojë si Maurizio Sarri dhe Antonio Conte si dhe janë duke zhvilluar një merkato kualitattive deri më tani si dhe janë lidhur me disa emra premtues, transmeton Sovrani.info.

Me ardhjen e ANtonio Conte-s, zikaltërit kanë rritur apetitet e tyre dhe lufta për titull mbetet objektivi i tyre i madh, kurse Juventusi me Maurizo Sarrin përveq kampionatit kërkon me qdo kusht edhe Ligën e Kampionëve.

Duke parë blerjet e deritanishme si dhe disa emrat që raportohet se do të angazhohen në këto dy klube deri në fund të merkatos, atëherë Bianconerët dhe Neroazazurrët pritet të luajnë me formacionet e më poshtme:

JUVENTUS: 

 How Juventus could line up under Maurizio Sarri this coming season

INTER: Handanovic, De Vrij – Skriniar – Godin, Perisic – Sensi – Barella – Brozovic – Politano, Lautaro – Lukaku

/Sovrani.info/