` . Janushev: Villma Ruskovska duhet të ndiqet penalisht - TV-SHENJA

Janushev: Villma Ruskovska duhet të ndiqet penalisht

Sekretari Gjeneral i VMRO – DPMNE-së Igor Janushev, me anë të një statusi në profilin e tij në fejsbuk ka vlerësuar se prokurorja në Prokurorinë për krim të organizuar dhe korrupsion Villma Ruskovska duhet të ndiqet penalisht, pasi sipas tij ajo ka lejuar që Katica Janeva përderisa ishte në burg të dërgojë letër në të cilën kërkohej që lëndët e Speciales të transferohen te Prokuroria Themelore”, ka shkruar Igor Janushev në proflin e tij në fejsbuk. /SHENJA/

Ja postimi i plotë i Janushevit: