` . Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve – TV-SHENJA

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Besiktas dhe Barcelona, u radhitën në pozitat e para.

Kurse në të dytët, klube si: Chelsea, Real Madrid, Bayern Munchen, Basel, Shakhtar, Porto, Juventus dhe Sevilla.

Shorti për fazën e 1/16 do të hedhet më 11 dhjetor, ditë e hënë nga ora 12:00.