` . Itali – Portugali, Ronaldo merr vendim të çuditshëm - TV-SHENJA

Itali – Portugali, Ronaldo merr vendim të çuditshëm

Pavarësisht raportimeve se do të përfshihet, Cristiano Ronaldo është lënë jashtë skuadrës së Portugalisë për ndeshjen kundër Italisë në Ligën e Kombeve.

Italia duhet ta mposhtë Portugalinë për shpresuar për një kualifikim në fazën finale dhe është spekuluar se ylli i Juves do të jetë pjesë kampionëve të Evropës.

Fernando Santos ka publikuar listën dhe mungon CR7, derisa është ftuar shoku i skuadrës, Cancelo.

Santos ka ftuar edhe dyshen tjetër që luajnë në Serie A, mbrojtësin e Npaolit, Mario Rui dhe mesfushorin e Interit, Joao Mario.

Skuadra e Portugalisë për ndeshjet kundër Italisë dhe Polonisë:

Portierë: Rui Patricio, Beto, Claudio Ramos
Mbrojtës: Cedric Soares, Joao Cancelo, Jose Fonte, Luis Neto, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael
Guerreiro
Mesfushorë: André Gomes, Bruno Fernandes, Danilo Pereira, Joao Mario, Pizzi, Renato Sanches, Ruben Neves, William Carvalho
Sulmues: Bernardo Silva, Bruma, Gonçalo Guedes, Rafa, André Silva, Eder. /Periskopi/