` . Guardiola, trajneri më i mirë i sezonit në Ligën Angleze - TV-SHENJA

Guardiola, trajneri më i mirë i sezonit në Ligën Angleze

Trajneri spanjoll i Manchester City-t, Pep Guardiola u zgjodh trajneri më i mirë për sezonin 2017-2018 në Premier Ligën Angleze, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga faqja e internetit të klubit thuhet se trajneri 47 vjeçar me të cilin ekipi i City-t arriti në titullin e 5-të kampionit, pas votimit u zgjodh trajneri më i mirë në Premie Ligë për këtë sezon.

Manchester City gjatë këtij sezoni me 100 pikë të fituara u bë kampion i Premier Ligës. Klubi në krye me Guardiola-n arriti të thyejë rekorde të shumta, në mesin e të cilëve edhe rekordi i pikëve të fituara, rekordi i fitoreve, golave dhe diferenca më e madhe e pikëve me klubin që zuri vendin e dytë.