` . Guardiola thotë se Premier Liga i përshtatet Rodriguezit – TV-SHENJA

Guardiola thotë se Premier Liga i përshtatet Rodriguezit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, thotë se James Rodriguez do të kishte sukses në Premier Ligë nëse vendos të largohet nga Real Madridi.

Sipas raportimeve, Rodriguez është afër kalimit te rivali i Cityt, Manchester United.

Në konferencën para ndeshjes me WBA-në, Guardiola ka thënë se nuk dyshon që kolumbiani do të kishte lehtë përshtatjen në Premier Ligë.

“Të gjithë lojtarët e mirë në botë mund të luajnë në të gjitha ligat. Varet nga ekipi dhe bashkëlojtarët, por kualiteti i tij është i padiskutueshëm”, ka deklaruar ai.

Rodriguez ka nisur vetëm 13 ndeshje sivjet në La Ligë.