` . Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe - TV-SHENJA

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe. Kryetari aktual i Listës Serbe, Slavko Simiq mendohet që të përfshihet në ndonjë post në Prishtinë pas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë së re.

Postime të Ngjajshme