` . Formula 1, ‘Renault’ prezanton makinën e re ‘RS 17’ – TV-SHENJA

Formula 1, ‘Renault’ prezanton makinën e re ‘RS 17’

Renault ka zbuluar makinën e re që do të zbresë në pistë në Botërorin e vitit 2017 të “Formulës 1”.

Njëvendëshja e re quhet “RS 17”. Ajo do të drejtohet nga gjermani Nico Hulkenberg dhe britaniku Jolyon Palmer.

Objektivi kryesor i këtyre dy pilotëve do të jetë të paraqiten më mirë sesa viti i kaluar, ku Renault pati një performancë poshtë pritshmërive.

Në prezantim ishte i pranishëm edhe ish-kampioni Alain Prost.

1

2

3

4