` . Formacioni i ‘dështakëve’ në Euro 2016 (FOTO) – TV-SHENJA

Formacioni i ‘dështakëve’ në Euro 2016 (FOTO)

Pas përfundimit të fazës së 1/8, e përditshmja spanjolle ‘AS’ ka përzgjedhur formacionin e dështakëve të Kampionatit Europian ‘Francë 2016’.

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe pasi ky formacion dominohet nga lojtarë të Anglisë dhe Spanjës të cilët janë dështimi i këtij eventi.

Formacioni i dështakeve 4-4-2: Joe Hart (Anglia); Roland Juhasz (Hungaria); Johan Djourou (Zvicra); Martin Skrte (Slovakia); Jordi Alba (Spanja); Jack Wilshere; Wayne Ronney (Anglia); Zoltan Gera (Hungari); Cesc Fábregas; Vladimir Weiss (Slovakia) dhe Nolito (Spanja).

321