` . Edhe një goditje për Icardin, nuk ftohet kundër Rapidit - TV-SHENJA

Edhe një goditje për Icardin, nuk ftohet kundër Rapidit

Disa orë më parë, Interi kishte njoftuar se kapiteni i ri ekipit do të jetë Samir Handanoviq, në vend të Mauro Icardit.
Megjithatë lajmet e këqija për argjentinasin si duket nuk përfundojnë këtë. Interi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar kundër Rapid Vien, në Liga Evropa, dhe në atë listë nuk figuron emri i Icardi.
Në orën 18.30 trajenri Spaleti do të ketë konferencë për shtyp në vigjilje të ndeshjes me Rapidin, ku duhet të shpjegoj situatën e krijuar lidhur me Icardin.
Çështja e rinovimit të kontratës si duket ka bërë që Inter të merr këtë vendim. /SHENJA/