` . E tmerrshme: Burri i maskuar me burka “mashtron” djaloshin, pastaj e përdhunon dhe e mbyt (Video) – TV-SHENJA

E tmerrshme: Burri i maskuar me burka “mashtron” djaloshin, pastaj e përdhunon dhe e mbyt (Video)

Ky thuhet të jetë momenti kur një burrë i maskuar në një burka ka joshur një djalë 11-vjeçar drejt vdekjes së tij.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Azan Majid Janjua i cili u përdhunua dhe u vra pasi u rrëmbye nga xhamia e tij në Abu Dhabi, ndërsa shkonte për namazin e pasdites gjatë Ramazanit, dy javë më parë.

Vrasësi i dyshuar i tij paraqitet si një grua për të marrë Azanin në çatinë e një ndërtese, sepse ai e dinte se djali nuk do të ndiqte një burrë, pa folur me prindërit e tij.

Pamjet e kamerave të vëzhgimit tregojnë të dyshuarin që mbante një çantë dhe duke dalë nga një ashensor me një djalë të ri.

Policia beson se burri është një emigrant pakistanez, i cili e çoi Azanin në çatinë e bllokut të banesës, ku më pas e përdhunoi dhe e mbyti atë.

Trupi gjysmë i zhveshur Azan u zbulua nga teknikët e ajrit të kondicionuar më 31 maj në tavanin e ndërtesës ku ai jetonte.

Ai kishte një kopje të Kuranit pranë tij.

Babai i Azanit, Dr Majid Janjua, 38 vjeç, tha: “Ai agjëronte dhe shkoi në xhami për lutje dhe recitimin e Kur’anit dhe pastaj u zhduk”.

I dyshuari u arrestua më pak se 48 orë pasi u gjet trupi i djaloshit dhe hetuesit pohojnë se ai ka pranuar një vepër të tillë.

Prindërit e Azanit, të cilët janë me prejardhje ruse dhe pakistaneze, besohet se e njohin të dyshuarin. /Telegrafi/