` . Donnarumma refuzon Juventusin, drejt largimit në janar – TV-SHENJA

Donnarumma refuzon Juventusin, drejt largimit në janar

Raportohet se Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga Milani në afatin kalimtar të janarit, me Juventusin që ka shprehur interesim për të.

Calciomercato raporton se Juventusi tashmë ka kontaktuar me agjentin e 18 vjeçarit, Mino Raiola, megjithatë përgjigja ishte negative, transmeton Koha.net.

Në anën tjetër Gazzetta dello Sport raporton se Donnarumma mund të largohet në afatin kalimtar të janarit, por më e mundshme është në verë.

Destinacioni i tij i mundshëm është Paris Saint- Germaini, Real Madridi, dhe Atletico Madridi.