` . Dështon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes – TV-SHENJA

Dështon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Ka dështuar sërish seanca ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli si dhe Albulena Haxhiu , të akuzuar për gjuajtje të gazit lotsjellës në Kuvend.

Seanca është shtyrë pasi në të nuk morën pjesë: Albin Kurti dhe Donika -Kadaj-Bujupi për të cilët ka pasur një urdhër për sjellje me detyrim, në gjykatë, njofton Klan Kosova.