` . Civilët shënjestër e terrorizmit: 25 të vdekur dhe 75 të plagosur në Ankara - TV-SHENJA

Civilët shënjestër e terrorizmit: 25 të vdekur dhe 75 të plagosur në Ankara

Prefektura e Ankarasë ka njoftuar se si pasojë e shpërthimit të një automjeti të ndodhur gjatë orës 18.45 minuta në parkun Güven në rajonin Kızılay të Ankarasë në vendngjarje kanë humbur jetën 25 persona si dhe janë plagosur afërsisht 75 të tjerë të cilët janë dërguar për mjekim në spitale të ndryshme, raporton Anadolu Agency (AA).

Postime të Ngjajshme