` . Champions/ Publikohen formacionet, ja si do luajnë Atletiko-Liverpul dhe Dortmund-PSG - TV-SHENJA

Champions/ Publikohen formacionet, ja si do luajnë Atletiko-Liverpul dhe Dortmund-PSG

UEFA ka zyrtarizuar pak çaste më parë formacionet për dy takimet e mbrëmjes së sotme, ku në Madrid Atletiko do të presë kampionët në fuqi të Liverpulit dhe në Dortmund, Borusia do të përballet me Paris Sën Zhërmenin.

Në sfidën që do të zhvillohet në “ëanda Metropolitan”, Diego Simeone ka rikuperuar Moratën por nuk ka të gatshëm Zhoa Felkis, ndërsa Jurgen Klop vjen me lojtarët në top-formë.

Atletiko: Oblak, Savic, Felipe, Vrsaljko, Lodi, Lemar, Tomas, Koke, Saul, Korrea, Morata

Trajner: Diego Simeone

Liverpul: Alison, Van Dajk, Gomez, Aleksandër-Arnold, Robertson, Vijnaldum, Fabinjo, Mane, Salah, Firmino

Trajner: Jurgen Klop

Ndërkohë në takimin tjetër, Favre ka “blerë” Emre Canin përpara kësaj sfide, ndërsa te francezët Ikardi do ta nisë nga stoli.

Borusia: Burki, Zagadou, Humles, Pizçek, Vitsel, Hakimi, Guerreiro, Can, Sanço, Hazard, Haland
Trajner: Lucien Favre

PSG: Navas, Tiago Silva, Kimpembe, Munier, Kurvaza, Markinjos, Verrati, Guje, Di Maria, Nejmar, Mbape
Trajner: Tomas Tuhel